Komis czy giełda – gdzie po samochód?

Zmianie naszego samochodu na nieco lepszy model, towarzyszy zawsze wiele pytań. Nie tylko zastanawiamy się jakie auto wybrać, jaki rodzaj silnika będzie dla nas lepszy, czy jakie roczniki nas interesują, ale częstym pytaniem jest także gdzie szukać samochodu. 

1. Gdzie po „nowy” samochód?
2. Komis czy giełda?
3. Samochód z giełdy
4. Komis samochodowy – zalety
5. Ciesz się zakupem!

Gdzie po „nowy” samochód?

Opcji jest wiele. Portal internetowe, mali handlarze, prywatni sprzedawcy, giełdy, komisy… Jeśli nie wiemy do końca czego szukamy, najczęściej udajemy się w miejsca, gdzie obejrzeć możemy więcej niż jeden samochód, zatem komis lub giełdę. Portale internetowe to duża wygoda – przeglądanie ogłoszeń motoryzacyjnych z pozycji fotela, to dla niektórych wręcz przyjemność, zdjęcia jednak niewiele są w stanie powiedzieć nam o stanie samochodu, a żeby go obejrzeć trzeba za każdym razem umawiać się ze sprzedającym.

Komis czy giełda?

W obu miejscach mamy szansę na obejrzenie i porównanie wielu ofert. Nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania się, możemy rozmawiać bezpośrednio o każdym samochodzie który nas interesuje, ocenić samodzielnie jego stan, zapoznać się z dokumentacją, historią etc… Na pierwszy rzut oka, nie ma wielkiej różnicy pomiędzy zakupem na giełdzie i w komisie, podejdźmy jednak do tematu z perspektywy sprzedającego na giełdzie.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Samochód z giełdy

Autoskup KatowiceSprzedający, który przyjeżdża na giełdę samochodową ma jeden cel – sprzedać korzystnie samochód. Przyjechał w końcu z gotową umową, znajomym, który mógłby po wszystkim podrzucić go do domu i nie jest zainteresowany regularnym odwiedzaniem giełdy, zrobi zatem wszystko aby przekonać nas do zakupu. Istnieje spora szansa, że nie zdradzi nam wszystkich informacji, które jako kupujący chcielibyśmy uzyskać. Wielu kierowców przed zakupem nalega również by sprawdzić stan techniczny samochodu, a bardzo często giełdy organizowane są w niedziele – kiedy warsztaty samochodowe i stacje kontroli pojazdów są nieczynne. Może zatem warto zastanowić się nad odwiedzeniem komisów samochodowych? A istnieje ku temu przynajmniej kilka racjonalnych powodów.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Komis samochodowy – zalety

Otwarty zwykle cały dzień, od świtu do zmierzchu. Samochody będące w ofercie są sprawdzone, posiadają niezbędną dokumentację, a także zostały uprzednio przygotowane do sprzedaży. Posiada własny teren, jest zarejestrowanym podmiotem gospodarczym, a więc mamy gwarancję legalnej i uczciwej transakcji. Pracownicy autokomisu w Zabrzu czy innych miastach nie będą wywierać na kupujących presji – jesteśmy tam klientem, jednym z wielu, takim samym jak np. w supermarkecie.

Gdzie kupić samochód?Możemy oczekiwać porady i pomocy w wyborze samochodu, podczas gdy na giełdzie skłaniani będziemy zawsze do zakupu samochodu, który ktoś akurat bardzo chce sprzedać. Możemy skorzystać z jazdy próbnej i pojechać wraz z pracownikiem autokomisu do stacji diagnostycznej, jeżeli cokolwiek wzbudza nasze wątpliwości. W razie problemów po zakupie – wiadomo gdzie się zgłosić, co w przypadku zakupu u kogoś na giełdzie nie zawsze bywa oczywiste.

Łatwo niestety natknąć się tutaj na nieuczciwych handlarzy, z którymi w najlepszym wypadku kontakt po zakupie bywa „utrudniony”, znane są również historie, gdzie sprzedawca znika bez śladu, a personalia z umowy nie istnieją w żadnym z rejestrów. Kupując na giełdzie nie jesteśmy w stanie „na gorąco” weryfikować danych sprzedającego, a jak wiadomo może się tam pojawić każdy. Komis jest więc gwarancją bezpieczeństwa, jakiej nie daje nam giełda, ani żaden prywatny sprzedawca z internetowych ogłoszeń.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Ciesz się zakupem!

Kupno nowego samochodu jest zmianą na lepsze. Powinno więc kojarzyć się z czymś przyjemnym, czymś na co czekamy, czymś co sprawia nam satysfakcję. Niestety, wybierając samochód z niepewnego źródła, dużo ryzykujemy i narażamy się na dodatkowy stres. Nieuczciwy sprzedawca to często niesprawny samochód z brakiem szansy na jakąkolwiek rekompensatę, a zatem pieniądze wyrzucone w błoto. Zakup używanego samochodu w komisie, to jedna z najbezpieczniejszych opcji, a także pełen komfort i duża elastyczność podczas zakupu. Kupuj z głową!

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.*Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top