Samochód do miasta – ekonomiczny i wygodny?

Wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie!

Poruszanie się samochodem po mieście – szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę duże aglomeracje w godzinach szczytu – bywa nie lada wyzwaniem. Wybierając jednak odpowiedni model, dostosowany do naszych potrzeb, możemy zdecydowanie polepszyć komfort jazdy, a co za tym idzie uniknąć stresujących sytuacji.

1. Jaki samochód do miasta jest odpowiedni?
2. Samochód do miasta – rekomendowane modele aut miejskich
3. Auto w mieście – czym kierować się przy wyborze?

 

Jaki samochód do miasta jest odpowiedni?

Podróż przez duże miasto to niejednokrotnie stanie w gigantycznych korkach, przez co wzrasta spalanie, a zatem wydajemy więcej na paliwo. Kolejnym problemem jest brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych albo niewielka przestrzeń do wykonywania manewrów. Trzy główne cechy samochodu idealnego do miasta to zatem – małe spalanie, duża zwrotność i niewielki rozmiar, ułatwiający parkowanie.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Ostatnia z wymienionych cech może być jednak dyskusyjna, jeżeli samochód służyć ma całej rodzinie, wtedy zależy nam również na przestrzeni wewnątrz, a także odpowiedniej pojemności bagażnika. Przy wyborze właściwego pojazdu mogą pomóc ludzie prowadzący komis samochody w Katowicach lub innych miastach. Warto skorzystać z ich pomocy, jeśli nie do końca jesteśmy pewni zakupu.

Samochód do miasta – rekomendowane modele aut miejskich

Jaki samochód do miasta kupićMotoryzacyjni guru stawiają na samochody, które mimo niewielkich pojemności silnika, zapewniających małe spalanie w mieście, stać na niezłe osiągi. Wymienianym często modelem jest Nissan Micra, czy też Ford Ka. Przyspieszenie ok. 11,3 sekundy, prędkość maksymalna 180 km/h. Spalanie w mieście w granicach 5 litrów, czynią te modele godnymi uwagi, a przy tym są to samochody na niemal każdą kieszeń. Jeśli jesteśmy zainteresowani kilkulatkiem w dobrym stanie, za wyżej wymienione samochody zapłacimy od 12 do 15 tys. Oczywiście na rynku dostępne są bogatsze wersje, które przekraczają te widełki, jak i auta nieco starsze, z większymi przebiegami, za które zapłacimy mniej, powinniśmy zastanowić się więc, jaki mamy budżet i na czym nam najbardziej zależy.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Poszukując samochodu rodzinnego, który będzie dobrze zachowywał się w mieście, ale też zapewniał komfort np. w przypadku podróżowania z dziećmi, warto zwrócić się w stronę kombi. Tutaj wielu sprzedawców poleca Forda Focusa z silnikiem typu EcoBoost. Przy pojemności silnika 1.6 l i dużej mocy, w mieście spala wciąż jedynie ok. 5 litrów oleju napędowego i przyspiesza do setki w zaledwie 8,1 sekundy. To idealna propozycja dla fanów dynamicznej, a zarazem ekonomicznej jazdy, która zapewni również wygodę dla całej rodziny. Interesująca jest także sylwetka samochodu, szczególnie w najnowszych jego odsłonach, która łączy sportowy charakter z miejskim wyglądem. W wersji podstawowej, nowy Focus 1.6 EcoBoost zaczyna się poniżej 80-ciu tysięcy złotych, cztero – pięcioletnie modele z drugiej ręki, możemy zakupić jednak już od 25 tysięcy złotych.

Auto w mieście – czym kierować się przy wyborze?

Zakup samochodu do miasta - o tym pamiętajZaprezentowane powyżej pozycje, to samochody zdroworozsądkowe, które znane są z niewielkiej awaryjności, komfortu i dobrego stosunku ceny do tego, co auto ma do zaoferowania użytkownikowi. Poszukując czegoś taniego, co w dodatku zagwarantuje nam niskie koszta użytkowania, kierowcy rozmyślają często nad samochodami z instalacją gazową. Cena paliwa jest tutaj niewątpliwym atutem, jednak zalecamy ostrożność przy wyborze samochodu. Najlepiej, by był to model stosunkowo nowy, z niedawno założoną instalacją. Używane samochody w gazie, często okazują się problematyczne dla użytkownika, a koszty napraw „rekompensują” niską cenę paliwa.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Sprawdzone diesle, czy benzyniaki mogą okazać się równie ekonomiczne. Wybierając popularny samochód, nie musimy martwić się o dostępność części, które przecież wymieniać należy nie tylko podczas awarii, ale również w wyniku normalnej ich eksploatacji. Warto szukać w polecanych komisach samochodowych i u autoryzowanych dealerów. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto spędzić kilka chwil studiując fora internetowe. Jest ich całe mnóstwo, a inni kierowcy, będący często dobrymi znawcami motoryzacji, dzielą się chętnie na ich łamach swoimi wrażeniami z użytkowania samochodów, których zakupem jesteśmy zainteresowani.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.*Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top