Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Żeby zwiększyć szansę na sprzedaż używanego samochodu – bez nakładów pieniężnych – wystarczy kilka zabiegów kosmetycznych. Niektóre jesteśmy w stanie wykonać na własną rękę. Chodzi tutaj zarówno o zadbanie o wnętrze samochodu, jak i elementy nadwozia: lakier, plastiki, części gumowe. Jak przygotować odpowiednio auto, by sprzedało się od razu?


1. Przygotowanie samochodu do sprzedaży zacznij od odnowienia lakieru
2. Przygotowując auto do sprzedaży zadbaj o detale
3. Przy sprzedaży liczy się też wnętrze

Przygotowanie samochodu do sprzedaży zacznij od odnowienia lakieru

Z biegiem czasu, pod wpływem działania czynników atmosferycznych lakier samochodowy ma tendencje do matowienia i powstawania odprysków. Kompleksowo może nam oczywiście pomóc lakiernik, jednak w wielu wypadkach wygląd lakieru możemy poprawić na własną rękę. Kosmetyki samochodowe do jakich mamy dziś dostęp, pomogą nam usunąć drobne zarysowania i zmatowienia, przed ich użyciem powinniśmy jednak zadbać o dokładne przygotowanie samochodu. Niezależnie czy sprzedajemy samochód przez portal aukcyjny czy odwiedzamy, np. autoskup Katowice.

Pierwszym krokiem jest spłukanie piasku i zanieczyszczeń, jakie zbierają się na powierzchni lakieru. Należy pamiętać szczególnie  o trudno dostępnych miejscach. Specjalistyczne szczotki wykonane z miękkiego włosia pomogą nam dotrzeć w każdą szczelinę, do pozostałych zabrudzeń wystarczyć powinien strumień letniej wody z myjki wysokociśnieniowej. Karoseria powinna być dokładnie osuszona, nadmiar wody zebrać możemy gumową wycieraczką, a następnie użyć miękkich szmatek lub irchy.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Jak przygotować samochód do sprzedaży?Tak przygotowany samochód gotowy jest do nałożenia mleczka polerskiego bądź pasty. Kosmetyki te różnią się nieco w zastosowaniu. O ile mleczko nakładać możemy na szmatkę i przystąpić od razu do polerowania kolistymi, regularnymi ruchami, tak z pastą obchodzimy się nieco inaczej. Nakładamy ją, pozwalamy podziałać kilkadziesiąt minut na powierzchni lakieru, a dopiero później przystępujemy do polerki.

Mleczko i szampon z woskiem będą dawały bardziej powierzchowny i krótkotrwały efekt, ale są łatwiejsze w zastosowaniu. Pasta choć wymaga większej ilości pracy, pozwala na uzyskanie najlepszego efektu. Pamiętajmy aby zawsze stosować się do zaleceń użycia,  jakie  producent umieszcza na opakowaniu kosmetyków. Staranne wykonanie zabiegu jest w stanie widocznie polepszyć wygląd lakieru, a na zakup niezbędnych materiałów wydamy kilkadziesiąt złotych.

Przygotowując auto do sprzedaży zadbaj o detale

Idealnym dopełnieniem błyszczącego lakieru są wszelkie ciemne elementy wykończeniowe. Te tracą głębię koloru wcześniej niż sam lakier. Materiały, z których są wykonane cechują się większą podatnością na blaknięcie, powstawanie rys i matowienie. Aby poprawić ich wygląd wystarczy zastosować odpowiednie kosmetyki samochodowe zawierające silikon. Ich konsystencja pozwala na zniwelowanie niewielkich zarysowań.

Dobrej jakości kosmetyk utrwala połysk, nadaje kolorytu, jak i zabezpiecza gumowe oraz plastikowe części karoserii. Można zastosować je na zderzakach i listwach. Tutaj znów koszt będzie wynosił nie więcej niż kilkanaście złotych, a efekt wraz z odnowionym lakierem odmłodzi wygląd Twojego samochodu. Dbałość o detale to także dopilnowanie o wszelkie drobne elementy, które podczas użytkowania mogły ulec zniszczeniu.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Połamane części plastikowe czy drobne usterki, które nie wpływają w żaden sposób ani na komfort, ani na bezpieczeństwo jazdy, dla kupującego mogą mieć niekiedy duże znaczenie. Często to właśnie one wpływają one na całokształt wrażenia estetycznego. Jeżeli stan techniczny samochodu jest dobry, zwiększysz w ten sposób swoje szanse na znalezienie kupca. Zawsze możesz poprosić auto komis o wycenę Twojego pojazdu, a potem zdecydować co z nim zrobisz.

Przy sprzedaży liczy się też wnętrze

Przygotowanie samochodu do sprzedażyZrobiliśmy już pierwsze dobre wrażenie dzięki zadbanej karoserii. Teraz zajrzyjmy do środka. Czasem odkurzanie i wyczyszczenie wnętrza samochodu nie wystarczą. Warto przed sprzedażą zadbać o wypranie tapicerki lub przynajmniej miejscowe wywabienie plam.

Częstym problemem jest zapach w samochodzie. Auto, w którym wyczuwalny jest dym papierosowy nie zrobi najlepszego wrażenia. Nie pomoże wywietrzenie, ponieważ substancje z dymu papierosowego dostają się do wnętrza tkanin. Jednak i z tym możemy sobie poradzić. Przygotowaną w domu miksturę z letniej wody, a także bardzo delikatnego proszku do prania tkanin kolorowych wcieramy w tapicerkę, później za pomocą szmatki lub gąbki nasączonej już tylko wodą zbieramy nadmiar preparatu i pozostawiamy do wyschnięcia.

Pomocne może okazać się użycie naturalnych składników, które mają właściwości pochłaniające zapachy, jak np. roztwór wody i octu, który przygotowujemy w otwartym naczyniu i pozostawiamy we wnętrzu samochodu na kilka godzin. Dla uzyskania najlepszego efektu możemy zakupić perfumy samochodowe. Posiadają one formułę pochłaniania zapachów.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Estetyczne utrzymanie wnętrza samochodu, a także odnowiony lakier daje kupującemu podstawy by sądzić, że dbaliśmy o samochód należycie i nie będzie sprawiał on żadnych problemów. Jest także argumentem do uzyskania korzystnej zapłaty. Większość tych małych zabiegów przynosi naprawdę widoczne efekty, a jeśli wykonać możemy je na własną rękę i tanim kosztem, to dlaczego nie?

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.*Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top