Zalety sprzedaży auta w skupie samochodowym

Przeczytaj zanim oddasz auto do skupu

Każdy kierowca prędzej czy później staje przed wyzwaniem sprzedaży swojego auta. Rynek samochodowy bardzo dynamicznie się rozwija i właściciele pojazdów częściej niż kiedykolwiek wcześniej zmieniają marki. Kiedy podejmiemy decyzję o kupnie nowego auta pojawia się pytanie co zrobić z dotychczasowym i gdzie go sprzedać.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Jedną z możliwości jest giełda samochodowa. To dobre rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na bardzo szybkiej sprzedaży i mają czas na to by pojawiać się w tych miejscach. Dla osób, które mają znacznie mniej czasu i cenią sobie wygodę pozostaje Internet. Kluczowe jest tu odpowiednie ogłoszenie, które przyciągnie potencjalnego klienta. Dopełnieniem części informacyjnej są oczywiście zdjęcia pojazdu zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz oraz atrakcyjna cena.

1. Sprzedaż auta w skupie zalety
2. Gdzie oddać samochód do skupu?
3. Jakie samochody są skupowane?

Sprzedaż auta w skupie zalety

Nieporównywalnie szybszym i prostszym z punktu widzenia sprzedającego rozwiązaniem są skupy samochodów. Funkcjonujące na terenie niemal całego kraju punkty cieszą się sporym zainteresowaniem z kilku powodów. Transakcja sprzedaży w skupie jest bardzo szybka. Wystarczy zadzwonić do wybranego skupu, którego dane kontaktowe bez problemu można odszukać w Internecie. Następnie pracownik firmy przeprowadza krótką rozmowę, na podstawie której pozyskuje podstawowe informacje dotyczące samochodu.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Z pewnością zapyta o markę, rok produkcji, liczbę przejechanych kilometrów, naprawy i przeglądy oraz podstawowe dane techniczne pojazdu. Kolejnym etapem jest umówienie się na spotkanie w celu zobaczenia auta. Wizyta może odbyć się nawet już tego samego dnia. Na podstawie oględzin kupujący i sprzedający ustalają ostateczną cenę. Co ważne pracownicy skupów to fachowcy, którzy bardzo dobrze znają się na tym co robią i dokonują rzetelnej wyceny bez uporczywych negocjacji i zaniżania wartości.

Wszelkie formalności w tym sporządzenie umowy, leżą po stronie kupującego. Klient nie musi się niczego obawiać, ponieważ nad procedurami i załatwieniem dokumentów czuwają prawnicy. Wystarczy zapoznać się z treścią umowy i złożyć stosowne podpisy.

Podejmując współpracę ze skupem samochodów klient ma gwarancję, że otrzyma należną mu zapłatę. Płatność może nastąpić od ręki w formie gotówki lub przelewem na wskazane konto bankowe, wszystko w zależności od preferencji klienta.

Istotną kwestią jest również to, że pracownicy skupów sami przyjeżdżają po auto i odbierają go ze wskazanego miejsca. Klient nie musi martwić się transportem, podaje tylko adres pod którym pojazd jest do odbioru. Punkty zajmujące się skupem samochodów posiadają odpowiedni sprzęt do tego by przewozić auta różnych gabarytów, od mniejszych osobówek po pojazdy dostawcze. Za pomocą specjalistycznego wyposażenia w kilkanaście minut są w stanie załadować i przygotować auto do transportu.

 

Gdzie oddać samochód do skupu?

Skupy samochodów działają w wielu miastach w Polsce. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie samochodu do najbliższego skupu znajdującego się w miejscu naszego zamieszkania. Dzięki temu pracownicy firmy nie tracą czasu na dojazd, a klient może liczyć na szybką i sprawną obsługę. Auto skup Sosnowiec obsługuje teren Zagłębia i Śląska, ale w razie konieczności pracownicy firmy mogą udać się też do klienta spoza regionu.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Skup samochodów Gliwice gwarantuje profesjonalną i kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Zadowolenie klientów to priorytet i wyznacznik prawidłowo wykonanej pracy. Zależy nam na zaufaniu kontrahentów, stąd też dbałość o każdy szczegół transakcji.

 

Jakie samochody są skupowane?

Zaletą skupów jest to, że można sprzedać auta zarówno stosunkowo nowe, dobrze utrzymane i z niewielkim przebiegiem jak również te, które służyły właścicielowi przez wiele nawet kilkanaście lat, przemierzając setki tysięcy kilometrów. Wiele skupów przyjmuje każdy rodzaj pojazdu, bez względu na to jak mocno jest wyeksploatowany lub nadaje się już wyłącznie na części. Dla pewności warto już na etapie telefonowania do wybranego punktu dopytać jakie rodzaje pojazdów są skupowane.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.*Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top