Samochody z silnikiem diesla do 15 000

Sprawdź, co warto kupić

Polacy stają się coraz bardziej zamożni. Nie jest już niczym dziwnym, że rodzina posiada dwa lub trzy samochody. Cały czas ogromną popularnością w Polsce cieszą się używane samochody z silnikami wysokoprężnymi. Kojarzą się nam one z niskim spalaniem i pancerną budową. W tym artykule zajmiemy się samochodami z silnikami diesla w najpopularniejszym przedziale cenowym do 15 tysięcy złotych.


Diesel do 15 000

Kwota piętnastu tysięcy złotych pozwoli nam na bezproblemowy zakup dobrego i solidnego samochodu z silnikiem diesla. W zależności od rozmiaru i marki pojazdu możemy liczyć na różne roczniki. W przypadku:

• Miejskiego kompaktu – będą to samochody najmłodsze, biorąc pod uwagę najpopularniejsze modele mówimy to o autach z rocznika 2006-2008
• Rodzinnego sedana lub kombi – wysokoprężne krążowniki pokroju Audi A4 czy Skoda Octavia to auta minimalnie starsze. Za 15 tysięcy złotych mówimy o samochodach produkowanych w okolicach roku 2004-2005.
• Minivany i MPV – mimo rozmiarów samochody te wcale nie są drogie, dlatego dobrze szukając możemy kupić samochód młodszy niż 10 lat za jedyne piętnaście tysięcy złotych

W każdym przypadku wybierając mniej popularne modele możemy liczyć na nowsze samochody. Wybierając samochody w danym budżecie sprawdźmy najpierw jaka jest średnia cena modeli w danym roczniku, wyposażeniu i przebiegu. Może okazać się, że samochód, na który patrzymy jest wyjątkowo drogi lub tani. W obydwu przypadkach należy się mocno zastanowić nad tym z czego to wynika. Przykładowo, jeżeli znajdziemy Audi A4 B7do 15 tysięcy złotych to powinna zapalić się nam czerwona lampka, ponieważ ceny tych samochodów oscylują w okolicach od 20 do 25 tysięcy złotych lub nawet 30 tysięcy w przypadku najlepszych egzemplarzy.

Jaki samochód z silnikiem diesla kupić?

Nie wszystkie silniki diesla są równe. Większość silników w naszym budżecie to jednostki około dwulitrowe z turbiną. Na największą uwagę zasługują kultowe silniki z grupy Volkswagen 1.9 i 2.0 TDI. Jednocześnie należy unikać modeli VAG wyposażonych w silnik 2.5 TDI, który uznawany był za awaryjny niemal od początku produkcji. Samochody z grupy VAG wyposażone w dobre silniki diesla w naszym budżecie to między innymi: Volkswagen Golf, Seat Leon, Skoda Octavia, Volkswagen Sharan (Seat Alhambra, Ford Galaxy), Audi A3, Audi A4.

Jeśli nie wiesz, jakie auto będzie dla Ciebie najlepsze, odwiedź auto skup żory i skorzystaj z pomocy specjalistów. Równie warte uwagi są: Ford Mondeo z 2 litrowym francuskim dieslem (grupa PSA). Opel Vectra posiadający motor 1.9 CDTI będący konstrukcją na bazie silników Fiata z czasów, gdy były one proste, ekonomiczne i bezawaryjne. Można zastanowić się również nad BMW E46 z motorem 320D, który w zamian za regularne serwisowanie dobrymi jakościowo częściami odpłaca nam się bezawaryjną, ekonomiczną i dynamiczną jazdą.

Popularne diesle w Polsce

Bezapelacyjnie najpopularniejsze diesle w Polsce to te, które montowane były w niemieckich samochodach segmentu C. Na drodze pojawia się co raz więcej Volkswagenów B5 i B6, Audi A4 B5 i BMW E46 po liftingu. To w nich montowane były legendarne jednostki 1.9 TDI VAG oraz 2 litrowe diesle BMW. Zadbane egzemplarze cieszą się ogromnym popytem, ponieważ mimo swojego wieku wciąż zachowują wszystkie swoje walory – są ekonomiczne i szybkie.

Wysoka popularność przekłada się również na niskie ceny części zamiennych. Wymiana koła dwumasowego lub regeneracja turbiny w takich silnikach wbrew pozorom wcale nie jest taka droga. Wysoka jakość nadwozia i zawieszenia w tych samochodach sprawiła również, że mimo swego wieku, auta te wciąż mocno opierają się korozji. Odwiedź auto skup Tychy, a z chęcią dobierzemy samochód dla Ciebie.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.*Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top