Gdzie sprzedać uszkodzony samochód na Śląsku?

Wybieraj tylko sprawdzone miejsca

Nawet najbardziej niezawodne samochody, nie mogą służyć nam całe życie. Po latach, w wyniku eksploatacji pojazdu, albo z powodu innych przyczyn losowych, jak np. stłuczka, czy niesprawność samochodu, zmuszeni jesteśmy wymienić go na lepszy model. Znalezienie czegoś nowego bywa zwykle łatwe, często kierowcy zastanawiają się jednak, co zrobić ze starym samochodem, aby nie stracić?

Jeśli jesteś z terenu Górnego Śląska i okolic, ten artykuł szybko rozwieje Twoje wątpliwości. Dowiesz się, gdzie warto zajrzeć, a z których miejsc z pewnością nie powinieneś korzystać. Pamiętaj, że w sprzedaży starego samochodu nie chodzi jedynie o to, żeby się go pozbyć, ale o to, żeby zrobić to jak najkorzystniej. Skup, czy złomowanie? Którą firmę wybrać?

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Skupy używanych samochodów

W każdym śląskim mieście znajdziesz multum skupów uszkodzonych aut. Nie oznacza to jednak, że wystarczy pójść do pierwszego lepszego i zostawić tam swój samochód. Nie polecamy bynajmniej także korzystania z usług małych, nieznanych firm. Te najczęściej okazują się być zwyczajnym oszustwem. Jeśli znajdziesz za szybą swojego samochodu ulotkę, mówiąca o skupie za gotówkę, od zaraz, od ręki, jeśli tylko zadzwonisz, najprawdopodobniej nie masz niestety do czynienia z profesjonalistami. Jeśli ulotka nie zawiera żadnych kontaktowych firmy poza numerem telefonu, radzimy wyrzucić ją do kosza i poszukać skupu polecanego przez innych. Pierwszym krokiem do znalezienia takiego miejsca są fora internetowe, albo bezpośrednio strony firmowe skupów.

Jak wybrać najlepszy skup?

Dobre skupy aut używanych, jak np. autoskup-lom.pl, oferują kompleksową obsługę klienta. Począwszy od udzielenia telefonicznie informacji, o tym jak wygląda proces sprzedaży samochodu skupowi, aż po bezpłatny dojazd do klienta i odbiór niesprawnego auta na lawecie, za które niektóre firmy pobierają bardzo wysokie opłaty. Jak zacząć? Możesz znaleźć wszelkie informacje na stronie internetowej skupu, albo wykonać do nas telefon.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Już podczas rozmowy telefonicznej, nasi pracownicy udzielą Ci niezbędnych informacji. Opowiedzą o warunkach współpracy, wymaganych dokumentach, jakie musisz dostarczyć oddając nam samochód, a także dobiorą dogodne dla Ciebie miejsce, oraz termin spotkania.

Możesz równie dobrze wstąpić bezpośrednio do jednego z naszych oddziałów. Stacjonujemy w Mysłowicach, a swoje usługi świadczymy na terenie całego Śląska, co oznacza zarówno wszystkie duże miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, jak i mniejsze pobliskie miejscowości. Bezpośrednio po podpisaniu umowy kupna – sprzedaży, otrzymujesz od nas gotówkę, a następnie nasi pracownicy podpowiadają jak załatwić wszelkie formalności związane ze sprzedażą lub złomowaniem samochodu.

 

Co ryzykujesz wybierając nieznane firmy?

Po pierwsze, małe i nieznane firmy, nie zaoferują Ci dobrej ceny za Twój pojazd. Będą starały się podkreślić wszystkie wady i mankamenty samochodu abyś zgodził się na niekorzystne dla Ciebie warunki. Nie jest to jednak ciągle najgorsza z opcji. Niektóre z firm, kupując samochód na zwyczajną umowę kupna – sprzedaży, oddają go później do złomowania a następnie wyłudzają z ubezpieczalni należną Tobie nadpłatę ubezpieczenia.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

W ekstremalnych sytuacjach, oszuści spisują umowę na tzw. „słupa” a Twój samochód posłużyć może np. do popełnienia przestępstwa, co miało miejsce już niejednokrotnie, a Ty możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Jeżeli zatem firma, która oferuje usługi skupu uszkodzonych pojazdów, nie podaje żadnego adresu wykonywania działalności, nie posiada strony internetowej, ani też nie jest w stanie przedstawić Ci zezwoleń niezbędnych do tego typu prowadzenia działalności, najpewniej jest to „szemrany biznes”.

Na terenie Górnego Śląska, ze względu na doskonale rozwinięty rynek samochodów używanych nie brakuje niestety drobnych oszustów. Rozwiązanie jest jednak proste – ufaj tylko sprawdzonym skupom, a z pewnością sprzedasz swój wóz korzystnie i bezpiecznie.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]
Back to top