Czym się kierować wybierając skup samochodów?

Posłuchaj rad naszych specjalistów

Sprzedając swój używany samochód, często musimy liczyć się z tym, że proces ten potrwa znacznie dłużej niż zakładaliśmy. Zwykle mamy nadzieję, że w przeciągu kilku tygodni, lub miesiąca uda nam się znaleźć nabywcę na nasz używany samochód. Rynek samochodów z drugiej ręki jest jednak bardzo bogaty w oferty w naszym kraju, dlatego niejednokrotnie sprzedaż samochodu może zająć nam całe miesiące. Co jeśli jednak najbardziej zależy nam na czasie? Rozwiązanie jest prostsze niż myślisz.

Czym jest skup aut używanych

Przygotowanie samochodu do sprzedażySkup samochodów używanych, to firma, która skupuje samochody od właścicieli prywatnych i firm, za cenę niższą od rynkowej, a następnie sprzedaje je nowym nabywcom oferując swoją stawkę. Skupy tego typu, zwykle zainteresowane są każdego rodzaju samochodami, bez względu na ich rocznik, markę, czy stan techniczny. Z punktu widzenia właściciela samochodu, wydaje się stratą pieniędzy sprzedawać swój wóz poniżej cen na rynku, jednak nie jest to do końca złe rozwiązanie, szczególnie dla tych, którym zależy na czasie.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Skupy aut używanych gotówkę wypłacają od ręki, jeśli zgadzamy się na oferowane przez nie warunki. Tutaj sytuacja zaczyna się komplikować, ponieważ dobre, duże i znane firmy są w stanie zaoferować nam 80 do 90% ceny rynkowej samochodu, podczas gdy mniejsze firmy, czy nieuczciwi handlarze, podszywające się pod podmioty gospodarcze, zaoferują nam znacznie mniej, jak np. 60% rynkowej ceny samochodu.

Jak znaleźć dobry skup aut używanych?

Przede wszystkim, poświęćmy trochę czasu na poszukiwanie informacji o skupach w naszej okolicy. Źródła tych informacji znajdziemy w prasie, Internecie, ale warto też zwyczajnie zasięgnąć opinii znajomych, czy osób związanych z branżą motoryzacyjną, jak właścicieli warsztatów samochodowych, czy sklepów motoryzacyjnych. Wielokrotnie, oferty odkupu samochodu znajdujemy bezpośrednio za wycieraczką naszego auta, w większości przypadków, firmy te nie oferują jednak najkorzystniejszych warunków.

Czasem nawet zdarza się, że nie są one działającymi legalnie podmiotami gospodarczymi, dlatego warto zachować szczególną ostrożność, zanim zdecydujemy się na nawiązanie współpracy z „pseudo – skupami”. Prostym sposobem, na sprawdzenie tego, czy firma działa legalnie, jest chociażby sprawdzenie jej w Krajowym Rejestrze Sądowym, co możemy zrobić bez wychodzenia z domu, korzystając z platformy Internetowej KRS. Kiedy zyskamy już pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistami, możemy przystąpić do zapoznania się z ofertą.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Co to znaczy dobra oferta?

Skup samochodów ZabrzeNajwiększą rolę będzie zapewne odgrywała dla nas kwestia ceny, jaką skup oferuje za nasz samochód. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, jednak np. w przypadku samochodów, które nie są sprawne technicznie, ważnym udogodnieniem będzie bezpłatny odbiór z naszego miejsca zamieszkania. Jeśli posiadamy stary, niesprawny samochód, zwykle nie otrzymamy za niego więcej niż kilkaset złotych, a jedną czwartą tej stawki, wydamy dodatkowo na lawetę. Dobre skupy zawsze oferują bezpłatny dojazd do klienta, jak i bezpłatny transport!

Proces wyceny naszego samochodu zaczyna się wielokrotnie online. Wypełniamy w Internecie krótki kwestionariusz dotyczący specyfikacji naszego samochodu i czekamy na odpowiedź skupu. Zwykle jest to e-mail lub telefon nawet następnego dnia, który ma na celu umówienie spotkania i oględzin z licencjonowanym rzeczoznawcą. Dalej wszystko wygląda już jak w przypadku tradycyjnej sprzedaży samochodu. Jeśli uda nam się znaleźć porozumienie na płaszczyźnie warunków oferowanych przez skup, podpisujemy umowę kupna – sprzedaży i w świetle prawa przestajemy być właścicielami pojazdu. Co ważne! Dobre auto skupy najczęściej oferują nam płatność gotówką! Znacznie bezpieczniej jest wybrać tę opcję, niż oczekiwać na przelew bankowy.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Jeśli chcesz szybko sprzedać swój samochód i zyskać zapłatę od ręki, skupy aut używanych są bardzo dobrym rozwiązaniem. Pod warunkiem, że wybierasz je z głową! Porównaj kilka ofert, zasięgnij opinii, sprawdź firmę od strony prawnej, a na pewno uda Ci się sprzedać auto korzystnie.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

1 Comment

    Napisz komentarz

    Twój email nie zostanie opublikowany.*    Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

    Back to top