Jak zezłomować auto bez dowodu rejestracyjnego

Mamy kilka ważnych informacji

W Internecie znajdziemy wiele poradników w jaki sposób zezłomować i wyrejestrować samochód. Zdarzają się jednak przypadki, w których nie posiadamy kompletu wymaganych do tego dokumentu.

Wiele osób zadaje sobie pytanie co zrobić w momencie, gdy z różnych powodów nie jesteśmy w stanie dostarczyć do stacji demontażu dowodu rejestracyjnego samochodu. Powodów może być wiele:
• Dowodu rejestracyjny mogliśmy zgubić
• Dowód mógł zostać nam skradziony
• Dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję

Identyczna sytuacja może również nastąpić z kartą pojazdu. Okazuje się jednak, że mimo braku tych dokumentów, wciąż jesteśmy w stanie zezłomować samochód. W tym artykule opiszemy jak zezłomować auto bez dowodu rejestracyjnego.

Chcesz zezłomować samochód bez wymaganego dowodu rejestracyjnego?

Jeżeli dowód rejestracyjny samochodu zostanie nam skradziony, zgubimy go lub zostanie zatrzymany przez policję, wciąż istnieje możliwość zezłomowania samochodu osobowego po okazaniu odpowiedniego poświadczenia, które uzyskać możemy we właściwym dla miejsca rejestracji wydziale komunikacji urzędu miasta lub gminy.

Jeżeli samochód został zarejestrowany na nas to sprawę załatwiamy w naszym mieście zameldowania. Do wydania poświadczenia potrzebne są dowody na stracenie dokumentu. Mogą to być dokumenty wydane przez policję, które poświadczają, że dowód został nam skradziony lub zabrany w związku ze złym stanem technicznym pojazdu.

Dokument, który otrzymamy w wydziale komunikacji urzędu miasta lub gminy nosi nazwę „poświadczenie dowodu rejestracyjnego”. Jeżeli auto do zezłomowania nie zostało jeszcze przejestrowane na nas to należy wykonać identyczne czynności jak powyżej ale w urzędzie miasta/gminy właściwym dla poprzedniego właściciela pojazdu. Do otrzymania poświadczenia dowodu rejestracyjnego należy przedłożyć dodatkowo umowę kupna-sprzedaży samochodu osobowego.

Ile czeka się na poświadczenie dowodu rejestracyjnego pojazdu?

Jeżeli zastanawiasz się jak długo należy czekać na dokument o nazwie poświadczenie dowodu rejestracyjnego pojazdu, to mamy dla Ciebie dobre wiadomości. Zazwyczaj dokument ten wydawany jest przez wydział komunikacji od ręki. Nie bój się więc, że proces związany z pozyskiwaniem tego dokumentu nie wydłuży czasu złomowania samochodu w sposób zauważalny. Aby otrzymać poświadczenie należy zapłacić opłatę za jego wydanie. Opłata wynosi zazwyczaj około kilkunastu złotych.

W przypadku zgubionej karty pojazdu procedura jest identyczna, należy jednak wcześniej skonsultować się ze stacją demontażu, która będzie nas obsługiwać. Może zdarzyć się tak, że stacja nie będzie wymagała od nas tego dokumentu, a jedynie wystarczy im osobiste oświadczenie o zgubieniu tego dokumentu. Jeżeli posiadasz więcej pytań na temat złomowania samochodów skontaktuj się z nami. Z pewnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci uzyskać dokument poświadczenia.

Oceń wpis!
[Ocen: 5 Średnia: 4.8]

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.*Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top