Zabezpieczenie samochodu przed zimą. O czym należy pamiętać?

Dzielimy się wiedzą!
  • Samochody osobowe
  • Możliwość komentowania Zabezpieczenie samochodu przed zimą. O czym należy pamiętać? została wyłączona

I co to w ogóle znaczy, by zabezpieczyć samochód przed zimą? O ile w przypadku garażowanych samochodów, czas działania szkodliwych czynników atmosferycznych można znacząco skrócić, tak auta stojące na wolnym powietrzu, są narażone na nie bezustannie. Mimo to, jedne i drugie, zabezpieczone odpowiednio na zimę, pozwolą nam cieszyć się sobą na dłużej.

1. Zabezpieczanie lakieru na zimę
2. Jak zabezpieczyć szyby w samochodzie?
3. Zakonserwowanie podwozia

Nadmiar wody, soli i piasku na nawierzchniach dróg, minusowe temperatury a także opady atmosferyczne działają bezpośrednio zarówno na podwozie, jak i elementy nadwozia. Powodować mogą korozję, mikrorysy, blaknięcie i uszkodzenia lakieru, czy w przypadku szyb, utrudnioną widoczność. Za pomocą kilku prostych tricków, możemy jednak łatwo temu zaradzić. Auto Skup Katowice przedstawia sprawdzone sposoby.

Zabezpieczanie lakieru na zimę

Aby zadbać o lakier samochodowy, w zupełności wystarczy polerowanie i woskowanie, które – jeśli tylko mamy odrobinę czasu i chęci, wykonać możemy na własną rękę. Ważne jest użycie odpowiednich preparatów i materiałów – do mleczka wystarczy miękka szmatka, pasta polerska wymaga użycia bardziej zaawansowanych narzędzi i pewnych umiejętności. Ważne jest także samo przygotowanie samochodu, a więc wyczyszczenie ze wszystkich zabrudzeń. Letnia woda pod wysokim ciśnieniem i szczotka z miękkiego włosia powinny załatwić sprawę.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Jak zabezpieczyć samochód przez zimą- szybyNastępnym krokiem jest tzw. glinkowanie, które pozwala na wygładzenie powierzchni lakieru. Polega ono na usuwaniu drobnych zanieczyszczeń, które choć nie są widoczne gołym okiem, zmieniają strukturę lakieru czyniąc ja bardziej chropowatą. Koszt glinki, niezbędnej do przeprowadzenia zabiegu to od 25 złotych wzwyż, a pozwala znacznie zwiększyć efektowność polerowania. Ostatnim krokiem jest nałożenie kosmetyku z woskiem, który zabezpieczał będzie wypolerowany lakier i nada karoserii blasku. Ułatwia on także mycie samochodu i zapewnia długotrwałą ochronę lakieru.

 

Jak zabezpieczyć szyby w samochodzie?

Lód na szybach udaje się usunąć stosunkowo szybko, wystarcza bowiem skrobaczka, lub popularne preparaty zwane odmrażaczami. Te jednak zabierają czas, wymagają od nas przygotowania pojazdu przed rozpoczęciem jazdy, a plastikowe skrobaczki powodują uszkodzenia szyb. Świetnym rozwiązaniem jest tzw. niewidzialna wycieraczka, czyli preparat tworzący powierzchnię hydrofobową na szkle.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

O ile frontowa i boczna szyba wyposażone są w wycieraczki mechaniczne, tak boczne wymagają zawsze naszej interwencji. Niewidzialna wycieraczka pozwala na szybkie odprowadzanie wody, a także zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń. Koszt preparatu waha się od 20 do nawet 200 zł, w zależności od tego jaką wybierzemy markę.

Zakonserwowanie podwozia

Jak zabezpieczyć samochód przed zimą - podwozieW kilkuletnich samochodach warto zadbać również o stan podwozia. Małe ogniska rdzy nie są groźne, jednak pozostawione na działanie wody i soli – co zimą jest nieuniknione, prowadzą do dalszych kłopotów. Konserwacja podwozia przed zimą polega – znów po pierwsze na jego oczyszczeniu.

Jeśli spotykamy się ze skorodowanymi powierzchniami, ale nie są one duże, możemy pozbyć się rdzy używając przeznaczonych do tego szczotek drucianych. Większe problemy należy z pewnością powierzyć specjalistom. Oczyszczone w ten sposób podwozie należy pokryć następnie warstwą preparatu przeznaczonego do ochrony podwozia. Auto skup dba o każdy szczegół, dlatego naszą wiedzą dzielimy się również na blogu.

Warto zadbać o odpowiednie warunki do tego, idealnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z kanału. Zapewni to nie tylko komfort podczas wykonywania prac, ale pozwoli również na większą dokładność. Szczególną uwagę warto zwrócić na układ wydechowy, ponieważ zimą, ze względu na dużą różnice temperatur, to właśnie on jest szczególnie narażony na uszkodzenia. Do jego konserwacji nie powinniśmy jednak użyć innych środków, niż te, które stosujemy do zabezpieczenia podwozia.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Elementy układu wydechowego mogą nagrzewać się nawet do kilkuset stopni, dlatego konieczne jest użycie tzw. farb piecowych, które w swym składzie zawierają opiłki metali niemagnetycznych. Konserwowanie w ten sposób wydechu raz do roku, wystarcza w zupełności.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]
Back to top