Skup samochodów czy portal aukcyjny?

Wybierz właściwie

Chcąc pozbyć się naszego starego samochodu, mamy obecnie wiele alternatyw do wyboru. Są to komisy samochodowe, skupy aut używanych, portale aukcyjne. Zwykle kierowcy mają wyrobioną opinię na temat każdej z tych opcji i własne preferencje, jednak warto zastanowić się nad wszelkimi „za i przeciw”, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z którejś z nich, tylko dlatego, że doradził nam znajomy.

Czy skup samochodów będzie odpowiedni?

To pytanie powinniśmy zadać sobie na samym początku. Czy zależy nam na uzyskaniu jak najwyższej zapłaty za samochód, czy może chcemy pozbyć się go jak najszybciej? W przypadku starszych modeli, szybkie znalezienie kupującego może nie być łatwe, szczególnie w dobie nasycenia rynku samochodów z drugiej ręki. Zwykle droga postępowania jest taka sama – wykonujemy zdjęcia samochodu, opisujemy dokładnie jego specyfikacje, umieszczamy ogłoszenie w portalu aukcyjnym i czekamy.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Musimy liczyć się w tym wypadku z ciągłą koniecznością bycia pod telefonem, odpowiadaniem na wiadomości, umawiania się na spotkania w celu obejrzenia auta itd. – w najlepszym wypadku. Często zdarza się niestety, że nasz samochód nie cieszy się dużym zainteresowaniem, zatem sprzedaż za pośrednictwem internetu graniczy niemal z cudem.

Zalety skupu samochodów używanych

Na naszym rynku motoryzacyjnym, wciąż możemy spotkać się zarówno z nieuczciwymi handlarzami, imitującymi skupy samochodowe, jak i nowoczesnymi skupami z prawdziwego zdarzenia. Jak odróżnić jedne od drugich? I co powinno charakteryzować dobry i godny zaufania skup samochodów?

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Przede wszystkim, powinniśmy stronić od firm zostawiających ulotki za szybami samochodów, z których krzyczą hasła – „skup aut za gotówkę”, „skup aut od ręki”, „bierzemy wszystko”. Tak bowiem działają zwykle pseudo handlarze, którzy utrzymują się z nieuczciwych transakcji. W pierwszej kolejności, powinniśmy poszukać informacji o skupie w Internecie. Sprawdźmy go dokładnie pod kąt em prawnym – np. na stronach KRS, upewnijmy się także, że posiada on stałe miejsce wykonywania działalności. Jeśli nie mamy wątpliwości, co do uczciwości firmy, dowiedzmy się więcej na temat oferty skupu. Obecnie można zrobić to używając internetowego formularza kontaktowego, bądź tradycyjnie – przez telefon.

Jak wybrać najkorzystniejsze warunki?

Duże, działające od lat firmy, dbają o klientów i zależy im na dobrej reputacji, dlatego będą starały się dostarczyć nam jak najlepszy serwis. Zwykle zainteresowane są one skupowaniem samochodów w każdym stanie, niezależnie od marki, modelu, rocznika, a nawet tego, czy wóz jest sprawny technicznie. Niemal standardem już jest bezpłatny odbiór niesprawnego samochodu z Twojego miejsca zamieszkania na lawecie.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Chcąc podjąć się transportu na własną rękę, musisz liczyć się ze stosunkowo dużymi kosztami. Dalej – zapytajmy jaka jest oferta skupu za nasz samochód. Oczywiście nikt nie poda nam dokładnej kwoty podczas rozmowy telefonicznej – profesjonalne skupy, zawsze poprzedzają transakcję oględzinami rzeczoznawcy. Jeśli jednak znamy wartość samochodu w przybliżeniu, skontaktujmy się z kilkoma innymi firmami, aby wybrać jak najkorzystniejszą ofertę.

Czy skupy zaniżają wartość samochodu?

Tutaj znów wszystko zależy od tego, z jaką firmą mamy do czynienia. Powinniśmy się spodziewać, że skup zapłaci nam o 5 – 10 % mniej od wartości rynkowej. Jednak gotówkę otrzymujemy od ręki, w dniu sprzedaży, co często jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż oczekiwanie miesiącami na potencjalnego nabywcę.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Nie daj się jednak oszukać! Jeśli firma oferuje ci znacznie zaniżoną zapłatę za Twój pojazd, powinieneś koniecznie zorientować się, ile jest w stanie zapłacić inny auto skup. Często nieuczciwi handlarze zwracają uwagę jedynie na wady samochodu, próbując przekonać sprzedającego, że nikt nie zapłaci więcej za jego wrak. Sprawdź te informacje na własną rękę, konsultując się z więcej niż tylko jednym skupem, bądź zaprzyjaźnionym mechanikiem samochodowym!

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.*Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top