Mój pierwszy samochód – wybieramy auto dla nowego kierowcy
Zobacz proponowane auta- 25 marca, 2018
- Samochody osobowe
- Opublikowane przez admin
- Możliwość komentowania Mój pierwszy samochód – wybieramy auto dla nowego kierowcy została wyłączona
Udało się! Zdałeś egzamin na prawo jazdy i zaczynasz swoją przygodę jako świeżo upieczony kierowca. Planujesz „pożyczać” samochód od rodziców, czy chcesz wziąć sprawy w swoje ręce i kupić niewielkie, ekonomiczne auto miejskie, które pozwoli Ci doskonalić umiejętności za kierownicą? Podpowiemy, jakie samochody w określonym budżecie będą dla Ciebie najlepszą alternatywą.
Samochód używany do 5 tys. zł
5 tysięcy złotych, wydaje się być idealną kwotą na początek. Z łatwością można zorganizować te sumę i znaleźć samochód na pierwszych kilka – kilkanaście miesięcy. W razie stłuczki, awarii, czy jakichkolwiek innych zdarzeń, ile tracisz fortuny, ale także nie pakujesz się w żadne poważne zobowiązania finansowe na starcie życia na własną rękę. Poznaj propozycje skupu samochodów z Częstochowy.
Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830
Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108
Peugeot 106 – ten budżetowy samochód pozwala na całkiem przyzwoite osiągi. Możesz spotkać go w wersjach z silnikiem 1.1, 1.4 lub 1.6 . 1.4 brzmi bardzo rozsądnie, ponieważ jest w stanie wygenerować od 75 do 90 koni mechanicznych, co umożliwi młodemu kierowcy dynamiczną jazdę, ale nie pozwoli na szarżowanie. Łatwa dostępność części, tanie koszty eksploatacji, a także ze względu na rozmiar samochodu, brak problemów ze znalezieniem parkingu w mieście!
Opel Corsa B – znana niemiecka precyzja nie zawodzi i w tym przypadku. Nawet decydując się na kilkunastoletniego Opla Corsę, znajdziemy modele w dobrym stanie technicznym, nie wymagające dodatkowych inwestycji. Dużą zaletą samochodu jest łatwość instalacji LPG, z którą samochód radzi sobie doskonale. Wadą modelu jest podatność na korozję, jeśli jednak poprzedni właściciel zadbał o samochód odpowiednio, nie powinna ona stanowić większego problemu. Samochód występuje w wersjach 1.0, 1.2 i 1.4, przy czym krążą opinie, że lepiej unikać diesli.
Fiat Punto – niewielki, zwinny samochód segmentu B, występujący w wersjach 1.2 i 1.4. Nie zagwarantuje nam szalonych osiągów, jednak prowadzi się całkiem przyjemnie. Estetyczny wygląd z zewnątrz i odporność na korozję, to niewątpliwe plusy. Do minusów zaliczyć można surowe, plastikowe wnętrze. Model ten często występuje w ofertach komisów samochodowych.
Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830
Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108
Samochód używany do 10 tys. złotych
Podwojenie założonej wcześniej kwoty, daje nam znacznie większe możliwości znalezienia interesującego samochodu. Oczywiście wciąż nie możemy mówić o niczym spektakularnym, różnica jest jednak spora. Szczególnie, jeśli przed zakupem postanowimy dokładnie sprawdzić interesujący nas egzemplarz – kanał, sprawdzenie stany blachy, miernik lakieru, ewentualne wycieki, książka serwisowa, jazda próbna z zaprzyjaźnionym mechanikiem. Nosząc się z zamiarem zakupu samochodu za 10 tys złotych, warto zainwestować 100 lub 200 w diagnostykę. My, wybraliśmy kilka – naszym zdaniem – najciekawszych modeli.
Fiat Stilo Diesel 1.9 JTD – miejski kompakt o ciekawym wyglądzie. Duża moc silnika – np. 1.9 w Dieslu pozwala na dynamiczną jazdę i bardzo dobre osiągi. Auto dostępne w wersji 3 i 5 -cio drzwiowej, jeśli zależy Ci na estetyce, lepiej prezentuje się wersja 3 drzwiowa, jeśli natomiast przewidujesz częstych pasażerów i stawiasz na komfort – wybierz model 5 drzwiowy.
Subaru Forester 2.0 Turbo – jeśli nudzą Cię małe samochody miejskie i szukasz czegoś większego, w dobrej cenie, i pozwalającego na trochę zabawy, pokochasz ten samochód. Subaru cieszy się dużą niezawodnością, a napęd na 4 koła i moc 170 KM nie pozwolą Ci się nudzić. Duża przestrzeń wewnątrz zapewni wiele komfortu, przyjemność z jazdy gwarantowana.
Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830
Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108
Samochód z komisu
Zarówno samochodów w kategorii do 5 jak i do 10 tysięcy złotych, najlepiej poszukiwać w autokomisach. To rozwiązanie gwarantuje Ci znacznie większe bezpieczeństwo, aniżeli zakup od osoby prywatnej, która niejednokrotnie może okazać się handlarzem. Niemniej jednak, jeśli jesteś świeżo upieczonym kierowcą, zdecydowanie lepiej wybrać tańszy samochód (do 5 tysięcy złotych) z mniejszą mocą. Jest to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale i opłat. Samo OC w modelu z bardziej pojemnym silnikiem, będzie kosztowało Cię krocie, nie wspominając nawet o większych wydatkach na paliwo.
Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830
Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108