Leasing, kredyt lub gotówka – kupujemy auto z komisu
- 15 marca, 2018
- Samochody osobowe
- Opublikowane przez admin
- Zostaw komentarz
Jaka jest różnica pomiędzy kredytem samochodowym a leasingiem? Jakie są opcje finansowania samochodu z rynku wtórnego? Które z rozwiązań wypada najkorzystniej? Jeśli jesteś na etapie poszukiwania samochodu z drugiej ręki i zastanawiasz się w jaki sposób kupić auto na dobrych warunkach, ten artykuł może być bardzo przydatny.
Leasing auta z komisu
Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, nie chcemy kupować za gotówkę, a kredyt nie wydaje się nam najlepszym rozwiązaniem, możemy ubiegać się o leasing. Jest to z pewnością trudniejszy do uzyskania sposób finansowania samochodu z drugiej ręki, jednak ma swoje plusy. Działające obecnie na rynku firmy, zwykle oferują leasingowanie samochodu, którego wiek nie przekracza 3 – 4 lat. Każdy skup samochodów może zaoferować też swoje warunki.
Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830
Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108
Możemy również znaleźć firmy, które zgodzą się na leasing np. 6cio latka, ale bez wątpienia na mniej preferencyjnych warunkach. Dla firm oferujących leasing, najlepszą sytuacją jest, kiedy sprzedający może wystawić pełną fakturę VAT. Niejednokrotnie również, firma chce sama ocenić stan techniczny pojazdu, poprzez oględziny rzeczoznawcy. Plusy? Niewątpliwie tracimy w tym wypadku mniej, niż przy zakupie, czy leasingu auta z salonu. Możemy w każdym miesiącu odliczać koszta itd.
Do minusów należy zaliczyć z pewnością okres leasingowania – im starszy samochód, tym krótsza umowa leasingu. W przypadku 2 – 3 latków, możemy liczyć na 5 lat, jednak jeżeli samochód ma 4, 5 lat, zwykle firmy są w stanie zaoferować nam leasing na 2, 3 lata. Z doświadczenia wiemy jednak, że zdarzają się wyjątki, jeśli więc bardzo zależy Ci na leasingu, mimo że samochód jest starszy niż 4 – 5 lat, powinieneś rozmawiać z leasingodawcą indywidualnie, każda z firm ma w końcu odrębną politykę.
Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830
Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108
Kredyt na zakup auta z komisu
Kredyt samochodowy jest najbardziej elastyczną opcją, jeżeli marzymy o zmianie samochodu, ale nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki. Banki są w tym przypadku mniej restrykcyjne niż firmy leasingowe, możemy samodzielnie ustalać wysokość rat, czy okres spłacania kredytu. Kredyt na samochód dostępny jest niemal dla każdego, kto wykazuje miesięczne dochody na odpowiednim poziomie, jest zatem znacznie łatwiejszy do uzyskania, niż leasing. Wystarczy udać się do auto komisu i zapytać o dostępną ofertę.
Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830
Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108
Banki prześcigają się obecnie w tworzeniu korzystnych ofert o niskim oprocentowaniu, dlatego warto zorientować się w więcej niż tylko jednej opcji. Pomocne będą z pewnością kalkulatory i porównywarki internetowe, które szybko pozwolą Ci samodzielnie obliczyć wysokość raty, przy określonym czasie kredytowania i oprocentowaniu. Koniecznie zapytaj również w swoim banku – być może wieloletni posiadacze rachunku, mogą liczyć na specjalne traktowanie.
Wielokrotnie również autokomisy oferują sprzedaż samochodu na raty. Czasem są to normalne kredyty, czasem raty pozabankowe, najbezpieczniejszą opcją jest jednak kredyt w banku, na jasnych zasadach.
Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830
Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108
Auto z komisu za gotówkę
Jeśli tylko budżet domowy pozwala nam na zakup auta z komisu za gotówkę, niewątpliwie powinniśmy wybrać właśnie tę opcję. Zero formalności, żadnych zobowiązań długoterminowych, możliwość sprzedaży samochodu w każdym momencie. W przypadku leasingowania bądź kredytu, również masz tę możliwość, jednak wszystkie procedury znacznie utrudniają ten proces, a często także sporo w ten sposób tracisz. W przypadku zakupu za gotówkę od ręki, komisy są również bardziej otwarte, by negocjować z nami ostateczną cenę.
Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830
Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108
Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem jest zawsze zakup samochodu za gotówkę. Oprocentowania, czy wysokość wykupu/wkładu własnego, związane z leasingiem bądź kredytem, zawsze sprawiają, że przepłacamy. Jeśli jednak jedyną drogą jest finansowanie zakupu auta z komisu kredytem, lub wzięcie go w leasing, postaraj się o jak najbardziej preferencyjne warunki. Zbierz oferty kilku banków bądź leasingodawców, a następnie wylicz, gdzie stracisz najmniej.