Kupowanie samochodu przez Internet coraz bardziej popularne

Przedstawiamy popularne miejsca

W dobie powszechnego dostępu do Internetu, coraz częściej poszukiwania jakiegokolwiek produktu, bądź usługi, którymi jesteśmy zainteresowani, rozpoczynamy od przeglądania sieci. Również, kiedy zastanawiamy się nad zmianą samochodu na nowszy, w pierwszej kolejności sięgamy po portale motoryzacyjne, ogłoszenia, czy strony internetowe komisów. Czy słusznie?

Ogłoszenia motoryzacyjne w sieci

Choć co prawda wciąż istnieje jeszcze wielu wyznawców starej szkoły, którzy z zamiłowania nawet lubią odwiedzać napotkane komisy, czy pojawiać się na giełdach, zdecydowana większość z nas, najpierw sięga po serwisy internetowe. Ktoś powie, że to nie to samo – przeglądanie zdjęć, czy suche informacje w sieci, nigdy nie pozwolą nam na trafną ocenę stanu pojazdu, w przeciwieństwie do oględzin na żywo, rozmowy z właścicielem czy przejażdżki samochodem.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Internet daje nam jednak ogromne możliwości, chociażby zapoznania się z modelami dostępnymi w zakładanym przez nas budżecie. Porównania cen samochodów w konkretnych rocznikach, informacjami na temat wyposażenia, czy osiągów samochodu. Jest również bardzo pomocny, jeśli wiemy, że chcemy zmiany, ale nie jesteśmy pewni czego szukamy. Podczas gdy w giełdach lub auto skupach, nasz wybór ogranicza się do pojazdów, które zgromadzone zostały na określonym terytorium. Bez wątpienia więc warto przeglądać tego typu anonse, z małym jednak zastrzeżeniem – nie wszystkie informacje muszą być prawdziwe, jak i nie każdy sprzedający, to osoba zaufana i rzetelna.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Komisy samochodowe w Internecie

To coś w rodzaju złotego środka, zarówno dla zwolenników poszukiwań w Internecie, jak i tych, którzy wolą komisy. Wstępne informacje o dostępnych modelach, cenach, czy lokalizacji samochodów, które nas interesują, otrzymujemy od ręki. Kiedy któraś z ofert wydaje nam się szczególnie interesująca, możemy poprosić telefonicznie o szersze informacje, a następnie odwiedzić komis samochodowy.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Skup aut ŚląskWiele nowoczesnych skupów i komisów, posiada nowoczesne, rozbudowane strony internetowe, na których zamieszczona jest szczegółowa specyfikacja modeli, kilkanaście fotografii samochodu, informacje o przebiegu, pochodzeniu, czy ewentualnych naprawach samochodu. To ogromna oszczędność czasu, a także możliwość porównania ofert wielu komisów. Niejednokrotnie, samochód który wpadł nam w oko, znajduje się w miejscowości oddalonej od nas kilkaset kilometrów. Dzięki ofercie internetowej, możemy szybko stwierdzić, czy warto pojechać i obejrzeć samochód, czy może powinniśmy go wyeliminować już na tym etapie.

 

W czym lepsze są ogłoszenia komisów, od ofert prywatnych?

Przeglądając ogłoszenia w sieci, nawet jeśli nie jest napisane to wprost, zwykle łatwo zorientować się, czy sprzedawca jest osobą prywatną, czy komisem samochodowym. Komis, jest z pewnością gwarantem większego bezpieczeństwa. Kupujemy w końcu od legalnie działającej firmy, znajdującej się na określonym terytorium, identyfikującej danymi, które w każdej chwili możemy zweryfikować.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Galeria autoskup 7Co więcej, komis samochodowy, chcąc zapewnić sobie nowych Klientów, zadbać musi o swoją dobrą reputację, a zatem udzieli nam rzetelnych informacji na temat stanu technicznego pojazdu, czy pomoże w rozwiązaniu problemów, które mogą zaistnieć już po zakupie. W przypadku indywidualnego sprzedawcy, mamy niestety sporą szansę natknąć się na oszusta, który zapewni o idealnym stanie samochodu, a po otrzymaniu gotówki może już nigdy więcej nie odebrać od nas telefonu.

Takie historie, zdarzają się ostatnimi czasy zdecydowanie częściej. Łatwość w sprowadzaniu aut zza granicy sprawia, że rynek samochodów z drugiej ręki w Polsce kwitnie, pseudo – handlarze, mają bardzo szerokie pole manewru, a jedyną ich dewizą jest szybki zysk.

 

Samochód przez internet

Krótko mówiąc – samochód przez Internet? Jesteśmy na tak, to wielka wygoda i oszczędność czasu. Wciąż jednak warto korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł, weryfikować informacje o sprzedającym. Szukasz auta przez Internet? Odwiedź w pierwszej kolejności strony skupów i komisów!

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.*Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top