Jak działa skup samochodów?

Zobacz, dlaczego warto korzystać takich miejsc

Jeśli planujesz zmianę swojego samochodu na nowszy i zależy Ci na szybkim pozbyciu się poprzedniego auta, masz do wyboru kilka opcji. Są to zarówno portale motoryzacyjne z ogłoszeniami w sieci, giełdy, komisy, jak i skupy samochodowe. Możesz oczywiście niektóre z nich łączyć w celu zyskania większego zainteresowania samochodem, np. giełda czy komis nie stoją na przeszkodzie by wystawić samochód również w Internecie. W tym artykule jednak, podpowiemy jak działać skutecznie, pozbywając się starego samochodu.

Skup samochodu a sprzedaż

Tutaj zdecydowanie faworytem są skupy samochodów. Przyjmują auta w każdym stanie, zarówno sprawne technicznie, jak i te, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. W tym przypadku, wiele z nich oferuje udogodnienia, jak na przykład odbiór samochodu na lawecie z Twojego miejsca zamieszkania bez dodatkowych kosztów. Od ręki podpisywana jest umowa kupna – sprzedaży i w zależności od tego, jakie są jej warunki, pieniądze otrzymujesz na konto bankowe, lub do ręki. Większość z nich, wypłaca jednak gotówkę.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Galeria autoskup 7To zupełnie inaczej niż w przypadku komisu samochodowego, który służy niejako za przechowalnie dla Twojego samochodu. Owszem, nie musisz zajmować się procesem sprzedaży, a zatem umawiać z potencjalnymi klientami, odpowiadać na dziesiątki telefonów i marnować czasu, co zdecydowanie jest wygodnym rozwiązaniem. Autokomis wypłaci Ci należne pieniądze, od razu, gdy znajdzie nabywcę na Twój samochód.

Jak sprzedać samochód do auto skupu?

W każdym z miast działa co najmniej kilka firm zajmujących się skupowaniem używanych samochodów. Niejednokrotnie możemy znaleźć ulotki za wycieraczką samochodu, czy też w naszej skrzynce pocztowej. Nie oznacza to jednak, że mamy decydować się na pierwszą lepszą ofertę, nawet jeśli sprzedajemy samochód w pośpiechu. Po pierwsze, powinniśmy zorientować się jakie skup oferuje nam warunki, a także jakie ma opinie – tutaj najlepiej popytać znajomych, mechaników samochodowych, czy poszukać informacji w Internecie.

Na stronach internetowych skupów aut, niejednokrotnie znajdziesz formularze, które wstępnie zweryfikują warunki sprzedaży. Określasz w nich markę, model, wiek i stan techniczny pojazdu, a firma w mailu zwrotnym odpowiada Ci, czy jest nim zainteresowania, a także w jakich mniej więcej widełkach cenowych miałaby odbyć się sprzedać.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Możesz skorzystać również z opcji kontaktu telefonicznego i odpowiedzieć na pytania pracownika, na temat stanu pojazdu, ostateczna wycena ma jednak zawsze miejsce dopiero po oględzinach samochodu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać zapytania do kilku firm, aby zorientować się co każda z nich może nam zaoferować.

Proces sprzedaży auta do skupu

Przygotowanie samochodu do sprzedażyDalej jest już tylko łatwiej. Jeśli wybierzemy skup aut używanych, który zdaje się mieć dla nas interesującą ofertę, umawiamy się na oględziny samochodu z pracownikiem. Dobre firmy, oferują bezpłatny dojazd do Twojego miejsca zamieszkania, w dogodnych dla Ciebie godzinach. Następnie, pracownik skupu samochodowego oferuje cenę za Twój pojazd, która w większości przypadków podlegać może małej negocjacji.

Jeśli uważasz, że cena oferowana przez skup spełnia Twoje oczekiwania, możesz sprzedać samochód tego samego dnia. Pracownicy skupów samochodowych posiadają gotowe wzory umów kupna – sprzedaży, które wypełniacie razem na miejscu, a po ich podpisaniu gotówkę otrzymujesz od ręki.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Skup samochodów używanych, wydaje się więc być najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którym zależy na szybkiej i wygodnej sprzedaży starego samochodu. Niemniej jednak, nieważne jak bardzo zależy nam na czasie, postarajmy się sprawdzić uprzednio, przede wszystkim, czy firma działa legalnie. Podstawowe informacje na ten temat znajdziemy bez wychodzenia z domu, chociażby w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nie ufajmy podejrzanym ofertom, i wybierajmy te skupy, które oferują nam płatność od ręki. Mimo zawartej umowy, gotówka w ręce to zawsze więcej niż dane słowo, nawet to na piśmie.

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 5]

1 Comment

 • gsp24| 22 lutego, 2018 at 7:01 pm Odpowiedz

  Dobrze, jasno wyjaśnione 🙂 Od niedawna sam zastanawiam się nad skupem, bo jak pomyśle ile mi zejdzie znalezienie kupca to …

  Napisz komentarz

  Twój email nie zostanie opublikowany.*  Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  Back to top