Benzyna, diesel a może instalacja gazowa? Sprawdź, co będzie lepsze

O tym mówią fachowcy

Wśród fanów motoryzacji, znajdziemy prawdopodobnie tylu miłośników silników benzynowych, co diesli. O samochodach na gaz opinie krążą różne, mimo to wielu kierowców decyduje się na zakup samochodu z instalacją gazową. Trudno zatem stwierdzić jednoznacznie który z nich będzie lepszy, zależeć może to w dużej mierze od indywidualnych preferencji, warto jednak przeanalizować sobie wszelkie za i przeciw.

1. Silnik benzynowy – wady i zalety
2. Diesel – warto się zdecydować?
3. Co z LPG?

Silnik benzynowy – wady i zalety

Auto skup KatowiceSilnik benzynowy charakteryzuje stosunkowa lekkość, mniejszy koszt produkcji. Cicho pracują, odznaczają się dobrymi osiągami już przy niewielkich pojemnościach. Przy odpowiedniej eksploatacji samochodu, prostsza budowa benzyniaka sprawia, że samochody o tych silnikach są mniej awaryjne, a jeśli już do awarii dochodzi naprawy są zdecydowanie tańsze. Zobacz,co oferuje auto skup w Twojej okolicy.

Wadą silników benzynowych są między innymi kwestie ekologiczne, a także koszt paliwa i większe spalanie niż w przypadku diesla. W kręgach motoryzacyjnych, często uznaje się silniki benzynowe jako te bardziej „szlachetne” i prestiżowe niż diesle, czy tym bardziej auta z instalacjami gazowymi.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Diesel – warto się zdecydować?

Naczelną zaletą diesla, jest małe spalanie i niższa cena paliwa, rozwiązanie to wydaje się być zatem doskonałe ze względów ekonomicznych. Diesle zwykle nie ulegają częstym awariom, jeśli jednak do nich dochodzi, wiążą się z dużymi kosztami naprawy. Samochody z silnikami diesel są także rekomendowane świeżym kierowcom, ponieważ skrzynia biegów pozwala tutaj na większą elastyczność.

Do wad zaliczamy szczególnie cenę – diesle zawsze będą droższe od samochodów z silnikiem benzynowych. Silniki wysokoprężne to także z reguły nieco krótsza żywotność – wyposażone są one w więcej elementów i bardziej skomplikowane systemy, które szybciej eksploatują się niż części silników na benzynę. W okresie zimowym, diesle sprawiają także często problem z rozruchem.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Drugi nr naciśnij, aby zadzwonić tel. 881 666 108

Co z LPG?

Skup samochodów ZabrzeRozwiązanie to jest doskonałym dla osób pokonujących na co dzień długie trasy i chcących zaoszczędzić na paliwie. Sam montaż instalacji gazowej to zwykle kilka tysięcy złotych, jednak zwraca się stosunkowo szybko. Zakładając instalację LPG musimy liczyć się z różnicą w spalaniu, jeśli samochód pobierał np. 7 litrów paliwa w wersji benzynowej, jego zapotrzebowanie na gaz będzie wynosiło teraz ok. 9 – 10. Jest to jednak wciąż korzystne z perspektywy porównania cen gazu i benzyny. Zapytaj specjalistów z auto komisu, co warto dzisiaj kupić.

Nie polecamy zakupu samochodu z instalacją z drugiej ręki, jeśli nie mamy dokładnych informacji o tym jak długo auto jeździ w gazie. Instalacje LPG często okazują się problematyczne, wymagają cyklicznych regulacji, pogarszają osiągi silnika. Wraz z ceną eksploatacji samochodu spada jakość i komfort jego użytkowania, jest to jednak kwestia zdecydowania o naszych indywidualnych priorytetach. Jeśli jednak nie szczególnie zależy nam na kondycji samochodu a traktujemy go jedynie jako narzędzie do ekonomicznego przemieszczania – warto pomyśleć o instalacji gazowej.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Napisz komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.*Możesz używać następujących tagów html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top