Sprzedaż samochodu do skupu aut – krok po kroku

Zainteresowanym szybką i łatwą sprzedażą samochodu w dobrej cenie z pomocą idą skupy aut, które wygrywają pod wieloma względami. Przede wszystkim sprawnością przy dokonywaniu transakcji i otwartością na potrzeby klienta.

Dlaczego warto korzystać ze skupów aut? Ponieważ jest to niezwykle prosty, praktyczny i o wiele szybszy sposób na pozbycie się niechcianego samochodu. Obowiązkiem klienta jest wyłącznie skontaktowanie się z wybranym skupem i przedstawienie najważniejszych danych dotyczących pojazdu. Całą resztą zajmują się już pracownicy firmy.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

5. Ostatni etap – podpisanie umowy i zapłata

Sprzedaż na własną rękę – dlaczego nie warto?

Gdy na własną rękę sprzedajemy auto wygląda to nieco inaczej. Przede wszystkim trzeba zacząć od zamieszczenia interesującego ogłoszenia na portalach internetowych czy też w prasie drukowanej. Ofert sprzedaży pojazdów jest całe mnóstwo, dlatego o uwagę potencjalnego kupca trzeba powalczyć. Połowa sukcesu to dobrej jakości zdjęcia wnętrza i z zewnątrz. Wygląd samochodu to przecież jedna z podstawowych kwestii, na którą klienci zwracają uwagę już na etapie przeglądania ofert.

Kolejnym elementem jest szczegółowy opis ogólnego stanu technicznego i atrakcyjna cena. Wystawiając ogłoszenie sprzedaży pojazdu trzeba uzbroić się w cierpliwość odbierając liczne telefony z pytaniami. Sporo czasu zajmują również dojazdy na giełdy samochodowe czy wizyty kolejnych osób chcących zobaczyć maszynę.

Przy zakupie aut przez osoby indywidualne czy też przez handlarzy niemal zawsze w grę wchodzi negocjacja ostatecznej kwoty. Tu sprzedający wielokrotnie padają ofiarą oszustów lub naciągaczy, którzy dążą do maksymalnego obniżenia ceny. W konsekwencji auto zostaje sprzedane za o wiele niższą sumę pieniędzy niż w rzeczywistości jest warte. Sprzedawcom najczęściej zależy na czasie więc godzą się na wynegocjowane przez klienta kwoty.

 

Auto skup Sosnowiec

Z myślą o osobach, które nie mają na to wszystko czasu powstały skupy samochodów, gdzie wszystko można załatwić nawet w ciągu jednego dnia. Działają one niemal na terenie całej Polski, czy to skup w Gdańsku czy skup samochodów Tychy. O zaletach korzystania z nich przekonuje się coraz więcej klientów, ceniąc sobie przy tym wygodę, szybkość, sprawność działania oraz dogodne ceny. Firmy zajmują się kupnem pojazdów w różnym stanie, zarówno nowych jak i kilkunastoletnich, a nawet tych nadających się wyłącznie do zezłomowania. Bez względu na markę, przejechane kilometry, gabaryty czy ogólny stan techniczny.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

 

Skup aut – skontaktuj się

Szukając najbliższego skupu samochodów skorzystaj z Internetu, gdzie najczęściej ogłaszają się firmy. Następnie skontaktuj się za pomocą maila lub telefonicznie. Jakie informacje powinny znaleźć się w wypełnianym formularzu lub o co w rozmowie zapyta pracownik skupu? Przede wszystkim o podstawowe dane związane ze sprzedawanym samochodem, czyli rok produkcji, marka, ilość przebytych kilometrów, stan techniczny, dokonywane wymiany czy naprawy części.

Krok drugi – sprawdzenie pojazdu

Kolejnym etapem jest umówienie się na spotkanie i oglądanie pojazdu. Najczęściej odbywa się to już tego samego dnia lub w innym dogodnym dla klienta terminie. Spotkanie sprzedającego z przedstawicielem firmy skupia się przede wszystkim na dokładnym obejrzeniu samochodu i dogadaniu ceny. Co ważne, skupy w odróżnieniu od handlarzy nie negocjują cen próbując często sztucznie je zaniżyć tak by zyskać dla siebie jak najwięcej. W skupie otrzymasz uczciwie tyle pieniędzy ile faktycznie wart jest Twój samochód.

Ostatni etap – podpisanie umowy i zapłata

Zwieńczeniem transakcji jest podpisanie umowy. Wszystkie dokumenty związane ze sprzedażą przygotowywane są przez pracowników auto skupu Gliwice. Klient może mieć pewność, że wszystkie formalności zostaną dopilnowane i rzetelnie załatwione. Ostatnim etapem jest zapłata, która następuje od ręki w formie gotówki lub przelewu, w zależności od preferencji klienta. Transportem zakupionego samochodu zajmuje się już firma, która dysponuje odpowiednim sprzętem, zarówno do załadunku jak i przewozu auta osobowego czy dostawczego.

Naciśnij, aby zadzwonić tel. 791 286 830

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top